• РЕПЕРТОАРИ
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во аптека:
- Ве молам пакетче презервативи.
- А која големина сакате?
- Не знам, која ја имате??
Аптекарката му подава даска со дупки сите различна големина и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични премини...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на Ромите
217.- Убиен е римскиот цар Септимиј Базијан...
1513.- Хуан Понсе де Леон ја откри Флорида и ја...
1692.- Роден е италијанскиот виолински виртуоз и...