• РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Две Ромки кои не се виделе долго време се среќаваат во 19 приватна и едната и вика на другата:
- Леле мори, што си убава денеска!
- Е, фала на елементот.
- Мори што си проста,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762.- Се родил Кристоф Вилхем Хуфеланд,...
1848.- Во близина на градот Честерфилд умрел...
1859.- Во Тутсвил, во американската држава...
1898.- Со потпишување на протокол завршила...