• РЕПЕРТОАРИ
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Виц на денот
- Што е сличноста меѓу свештеник и новогодишна елка?
- Топките се само за украс.

* * *
Отишла плавуша со исчукана кола во сервис на пеглање. Сервисерот решил да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на телекомуникациите. Во Париз, во...
1395.- Крали Марко, според доста сиромашните...
1510.- Умре италијанскиот сликар Сандро...
1749.- Роден е англискиот лекар Едвард Џенџер,...