НАУЧЕТЕ ВТОР ЈАЗИК
Искористете го слободното време за да станете попаметни
Не постои факултет кој ви овозможува да станете паметни, туку тоа се стекнува со тек на време, со поминато искуство и најважно од сѐ, преку надградување на вашето знаење.
МАКЕДОНИЈА
Ахмети повика на смиреност, нема да оди на лидерската средба кај Иванов
Лидерот на ДУИ Али Ахмети најави дека нема да одат на лидерската средба што ја закажа претседателот Иванов
Попоски: Единствен излез од кризата е дијалогот
Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски го осуди насилството во Парламентот...
СВЕТ
Обединетите нации повикуваат на мир и воздржаност во Македонија
Организацијата на Обединетите нации соопшти...
БАЛКАН
WOMAN
Писмо од љубовницата: Јас сум жената со која тој те изневерува
Не одговарам на стереотипот на другата жена. Знаеш на која мислам – онаа која има совршени фотографии на Instagram,
10 правила кои треба да ги почитува секој добар гостин
Кога прифаќате некоја покана за на гости, мора да им се заблагодарите на домаќините...
ИСХРАНА
Направете вкусни и здрави преливи за пролетни салати
Почнуваме да консумираме почесто зеленчук, но и да експериментираме...
ЗДРАВЈЕ
Никогаш немојте да јадете храна по која лазела мува
Заканата од мувите е во тоа што предизвикуваат дупло повеќе..
ТЕХНОЛОГИЈА
Huawei P10: Со еден клик до портрет од соништата
Телефонот користи прецизна 3D детекција на цртите на лицето
ПЛАНЕТА
НАУКА
Предвидување старост на осомничени преку крв
Научниците успеале да идентификуваат 16 клучни биомаркери за стареењето
МЕДИЦИНА
CELEBRITY
Мила Кунис со прекрасно изненадување за своите родители
Актерката Мила Кунис (33) одлучи да направи нешто за своите родители Марк и Елвира..
Не бев само негова туку и нејзина љубовница
Кој ја кажува вистината, а кој лаже? Наводната љубовница, Лорејн Гилс, поднесе тужба против Мел Би
МУЗИКА
Кети Пери со нова песна „Bon Appetit“
Пред некој ден Кети Пери објави рецепт за пита од цреши и сите се прашувавме..
ФИЛМ
Погледнете го трејлерот за новиот Dirty Dancing
Новата тричасовна верзија на филмот, ќе ја прошири оригиналната приказна
ПАНОРАМА
Комшика си ми или инспекторка?
- Ти кај беше синоќа? Те донесе некој со кола во 3:24, видов јас и врата ти отвори. Ама не се бакнавте, си викам ова девојче..
ПАТУВАМЕ
Дестинации кои треба да ги посетите во друштво со најдобриот пријател
Од време на време ни треба да избегаме на некое место со личност пред која..
ШТОС
ФУДБАЛ
Убедливи победи на Барселона и Реал Мадрид
Водечките две екипи во Примера, Барселона и Реал Мадрид остварија убедливи победи на дуелите одиграни синоќа од
Вилијан сака да оди кај Мурињо
Менаџерот на Манчестер најави дека сака да доведе барем четворица нови играчи,
РАКОМЕТ
Фановите на Вардар со сеир на сметка на Флензбург
Навивачи им порачаа на ракометарите на Флензбург: "Auf wiedersehen".
КОШАРКА
Торонто и Сан Антонио се пласираа во полуфиналето
Сан Антонио како гостин го победи Мемфис со 103:96
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Анкета
Што треба да се преземе во врска со кучињата скитници?
Кучињата не прават ништо доколку не ги нападне некој
Општините во секој град мора под итно да го решат проблемот
Сите кучиња да се згрижат во стационари за кучиња
Да се успијат
Гласање за анкета
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Виц на денот
Екипата на Колумбија треба да изведува пенал. Капитенот му вика на еден од најдобрите играчи да го изведе.
- Шефе, те молам немој мене, имам жена и деца.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Верски календар
апостол Аристарх. На своето второ патување апостол Павле за првпат дошол во Солун. Таму останал три недели, проповедувајќи го Христос во еврејската синагога. Меѓу слушателите,...
На денешен ден
1442.- Роден е англискиот крал Едвард IV, водач...
1758.- Роден е американскиот државник Џејмс...
1789.- Побунетиот екипаж на англискиот брод...
1813.- Во Болеславец, Полска, умре Михаил...
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска...