Неделен хороскоп Месечен хороскоп
од 22.07.2017 до 29.07.2017 01.07.2017 до 01.08.2017

Работа  единствената опасност која ви се заканува за оваа седмица е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. И тогаш кога нешто ќе ви го привлече вниманието веднаш се појавува нешто посилно, кое и психички ве одвлекува на сосема друга страна. Но, вам многу ви е важна кариерата па така постојано ќе правите план како да бидете уште поуспешни. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Лично ќе сакате да реализирате нови перспективни контакти на професионален план. Можеби ова ќе биде пресудно за вашата одлука.
Љубов сонцето доаѓа во вашиот знак, а тоа во превод значи дека секаде ќе бидете забележани  ќе бидете привлечни за спротивниот пол. Најважно од се да се обидете да ги разберете и другите, нивните постапки и желби. Токму за ова ќе ви помогне еден искрен разговор на пошироки теми во друштво на искрени личност. Вие бидете конкретни и кратки.
Здравје на ова поле се чувствувате добро.

Работа  за овој период ви се препорачува да бидете што попрактични колку што можете да бидете поштедливи. Најпрво ќе мора да го ставите во некои граници својот перфекционизам. Особено внимание посветете на личностите со кои не ви оди комуникацијата најдобро или барем вие така мислите. Истите тие во текот на јули ќе ви помогнат да дојдете до некоја заработувачка која воопшто не е мала. Можни се поголеми расправии во периодот од 10 јули. Во истиот период и темпото на работа ќе се зголеми значително дури ќе дојде во прашање и вашата издржливост.
Љубов најчесто умеете да ги препознаете луѓето, но овој пат нешто ќе ви избега од контрола. Некоја личност постојано ќе се обидува да ја минира вашата врска. Вие ако знаете за кого станува збор нема да имате храброст на истата да и кажете влице. Но, се додека вие молчите вашата врска доаѓа до стадиум  на опстојување или не? Значи ќе мора да соберете храброст и да настапите многу порешително ако сакате да го спасите и она малку што е останато. Оние слободните лавови во минатиот период инвестирале во вистинска личност па затоа постои можност за нова љубовна врска. Оние припадници кои се во брак ќе се посветата на семејството и заедно ќе го уживаат секојдневието.
Здравје  иако нема причина за паника, сепак ѕвездите велат дека  можни се проблеми со хормоните и тоа машките припадници со простатата а женските со гениталиите.
Лав
Дневен хороскоп
здравје љубов работа
ЛАВ (23.07-22.08)
  • РЕПЕРТОАРИ
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Дечко си седи во кафич и си пие пиво кога му приоѓа некој постар човек и му вика:
- Вчера се работев со мајка ти.
Дечково само го погледнува и не реагира. Стариот се враќа по...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
45 Никополски маченици. Овие 45 маченици, меѓу кои се спомнуваат имињата на Леонтиј, Маврикиј, Антониј, Александар, пострадаа за време на римскиот цар Ликиниј, во 319 година....
На денешен ден
1915.- Во селото Битуше, гостиварско, роден е...
1942.- Во Софија, бугарските фашисти ги стрелаа...
1942.- Почна Сталинградската битка меѓу...
1992.- Во Скопје е формирана Комора на...