ЗОШТО ТРЕБА ДА ТРЕНИРАТЕ КАРАТЕ?
Најубаво се чувствувам во моето доџо со каратистите
Стабилни како100 годишно дрво, силни како цунами и рефлекси како на тигар - токму тоа го поседуваат каратистите кои тренираат во единствената карате академија Шотокан-Рју Казе-Ха Карате-До во Македонија.
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Анкета
Според вашето искуство, кој хороскопски знак е најдобар во сексот?
Овен
Бик
Близнаци
Рак
Лав
Девица
Вага
Скорпија
Стрелец
Јарец
Водолија
Риби
Гласање за анкета
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Виц на денот
Починал некој човек и чекајќи ред кај Свети Петар, забележал многу ѕидни часовници во ходникот. Кога дошол на ред го прашува Св.Петар:
- А бе, што оволку часовници?
- Е па...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Верски календар
свештеномаченик Автоном. За време на прогоните на Диоклецијан, Автоном кој беше по потекло од Италија се пресели во областа Витинија во Мала Азија, во некое место Сореос. Во...
На денешен ден
1849.- Во Виена умре Јохан Штраус-постариот,...
1940.- Во Норвешка на власт дојде квислиншката...
1943.- Во Тирана умре Нико Нестор, еден од...
1946.- Во Скопје е основано Работничко...
Состојба на патиштата
НАЈАВА ЗА ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: На магистралниот пат А-2 Кичево–Охрид кај с.Врбјани поради изведување работи на пат (минирање) на 26.09.2016год. (понеделник) сообраќајот ќе биде во...